Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

How do historians and learn about people who lived in the earliest historical eras.
Why was Charleston an important city to the South?
rates that are equivalent to the speed of 330 feet in 15 seconds
Which is not one of the four pillars of democracy? opportunity for education taxation without representation equality before the law the citizen's freedom votin
PLEASE HELP!!!!!   An international company has 14,500 employees in one country. If this represents 33.7% of the company's employees, how many employees doe
describe the path of energy from the sun to you
If you immerse a living cell in a hypertonic solution, water will a. move into the cell. b. fluctuate in and out. c. remain constant. d. move out of the cel
What is a musical piece in which one solo instrument (such as a piano or violin) is accompanied by an orchestra?
Buddhism is both a religion and a philosophy. T or F
A(n) ______ is a letter or symbol that represents some unknown value.