kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

A bag contains yellow marbles and blue marbles, 80 in total. The number of yellow marbles is 4 less than 5 times the number of blue marbles. How many yellow mar
Can you build a DNA molecule?
trigonometry questions
What is 10,000 more than 30,000+3,000+600+60+5
Handles-n-Things is a small enterprise company buying new carpet for their office room. The room is 15 ft. wide and 24 ft. long. The carpeting is sold only in s
Find the length of the two missing sides of a right triangle given that one angle is 83.5​° and the length of the side adjacent to the angle is 13.7 centimeters
What does a frequency of recombination of 50% indicate? campbell?
Xyx Motors pays Nick $1,567.46 in dividends every year. If the dividend on one share of Xyx Motors is $4.33, how many shares does Nick own? a. 383 b. 457 c. 362
Think about your experience hiking, backpacking or existing in wild. What are the benefits of any one of these activities ?
Which is an important purpose of the joint chiefs of staff? to lead the office of the director of national intelligence. to advise the secretary of defense. to