Seudónimo Seudónimo
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! I NEED HELP, I ALREADY GOT 2 WRONG :(

PLEASE HELP ME I NEED HELP I ALREADY GOT 2 WRONG class=

Respuesta :

aliwreading
aliwreading aliwreading
  • 24-09-2020

Answer: The snack shop sells granola bars for a lower price.

Step-by-step explanation:

First you should plug in the number of bars for each equation, if you get one bar from the snack shop the price would be $1.25, I'm going to fill in the table to help you better understand.

y= 1.25(2) 2.50

y= 1.25(3) 3.75

y= 1.25(4) 5.00

y= 1.25(5) 6.25

This table was all for the snack shop.

Answer Link

Otras preguntas

How did the introduction of factories change the way goods were made in the colonies
Roots show ____. geotropism because they grow toward gravitational pull. 1.) positive 2.) neutral 3.) negative 3.)
Understanding accepted standards of behavior when you enter a new classroom demonstrates the process of adopting group norms. peer review. social stratificatio
what the disrubitive of property
Scientific inquiry involves
why planes fly today
Note the three motives behind the European race for colonies
In the science club there are 2 6th graders for every 3 7th graders. At this years science fair, there were 7 projects by 6th graders for every 12 projects by 7
A scientist announces that the best possible chance for finding life on other bodies within our solar system would be on Jupiter's moon Europa. The scientist re
Evaluate 7w-14 for w=9.