dmyaclements dmyaclements
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Each time you take your dogs to the park , it cost $1.50. Write an equation that represents the cost of of n to the dog park, if he spent 9

Respuesta :

ellomesarah
ellomesarah ellomesarah
  • 24-09-2020
9 divided by 1.50 is 6
I hope that answers your question

A million apologies if I’m wrong half of my brain is still on vacation
Answer Link

Otras preguntas

How did the age of enlightenment play a role in independence?
Which mixture can be separated using filtration? Choose ALL answers that are correct. A. insoluble solids in water B. soluble solids in w
which of these events influenced the formulation of the truman doctrine
77/200 mixed number as a decimal
How many times does six go into forty-eight?
what is bark in plants
what are the abiotic elements of the ocean? :) :) :) :)
A store is selling sculptures. The first week, it prices 6 sculptures at $80 each. After each week, if a sculpture is not sold, it will be priced to sell for 0.
transcendentalist,authors,and writer emphasized two main ideas in their work,What were those ideas?
A store is selling sculptures. The first week, it prices 6 sculptures at $80 each. After each week, if a sculpture is not sold, it will be priced to sell for 0.