Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

15. You take a trip to downtown Boston to walk the Freedom Trail with your family. After you walk through the Bunker Hill Memorial, your family decided to take
do you thick these ways will help us to reduce the environmental health issues why explain
what times 3.687 eqauls 36.87
today is wednesday october 20 specifically 9:45 p.m. and tomorrow is thursday october 21 which means i have to endure another day of pure suffering i hate scho
Triangles PQR and XYZ are similar. What is the length of XZ?
According to this population pyramid, what current social issue is MOST LIKELY to be a concern to the government? A) Uneven distribution of men and women in the
Look at the particles in this solid. How can they be described? A) particles of a solid have a definite volume B) particles in a solid vibrate C) particles in a
Find the sum of A.5 B.3 C.4 D.1
If an element sample has two or more atoms with the same number of protons but different number of neutrons it is called a(n) _____________. Question 1 options:
Mike can drive 375 miles on one full tank of gas,which is 25 gallons.What equation can mike use to find the total number of miles