shakaylawynter363
shakaylawynter363 shakaylawynter363
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

ballboy22334
ballboy22334 ballboy22334
  • 25-09-2020

Answer:

Value Grocery Mart has the better deal

Step-by-step explanation:

If Market City is selling their crackers for $1.75 a box, we could either multiply that by 3 since we know what 3 boxes of crackers cost for VGM or divide their 3 for 5 by 3 to see how much 1 box is, which is $1.67

Answer Link

Otras preguntas

Could you help me with this question I am finding it a little bit hard.
computer is an example of​
if a = 4 and b = 6 what is the value of 3a + 5b
What integer values satisfy both inequalities? -1 < x ≤ 2 -2 ≤ x < 3
If energy is transferred spontaneously as heat from a substance with a temperature of T1 to a substance with a temperature of T2, which of the following stateme
THE EGYPTIANS: Explain The Judgement of the dead
What’s the answer pls help
The number of hours per week that the television is turned on is determined for each family in a sample. The mean of the data is 34 hours and the median is 30.2
Please help, only a couple of days left!!!
Señala cual de las siguientes propiedades de una sustancia son propiedades características= masa densidad volumen belleza conductividad eléctrica