dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

match the description below to the correct word it defines Please help! will mark brainlest
Describe three forces that are acting in the situation described below A factory worker carries a box of nails. His shoe slips on a patch of oil on the ground,
Who is the head of the state of the Mexican government
In 1837, the ____________ was the first device to produce a clear and sharp image, using methods that others could duplicate easily.
Which describes John datiton observations of elements in any given compound
Which sentence uses a demonstrative pronoun? A) That was my book and you took it. B) I wish these shoes were pink. C) Did you ever call that office back?
Nain was a small village of Judea, located about six miles north of the Sea of Galilee. True False
Adding salt to the Water when you boil vegetables will Cause nutrient Loss Through?
I will give brainliest to the first to answer!! Give an example that shows water is an excellent solvent.
Which of the following would take the longest time to regulate blood pressure?A. hormonal control of peripheral resistanceB. chemoreceptor-initiated reflexesC.