maddykuch16 maddykuch16
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs $29.56. What is the unit price of the pairs of gloves?

Respuesta :

pricefortner2001
pricefortner2001 pricefortner2001
  • 21-09-2016
5.91 dollars per pair of gloves
Answer Link

Otras preguntas

describe the economic development in the North in the 1800s
Why is the Savannah river so important to the south Carolina economy
Round 2.327 liters to the nearest tenth of a liter
which statement about short story is most true
What is a biphasic response
how would I figure out 22÷11×9-3 to the power of 2
Introvert and extrovert synonyms or Antonyms
Finish this 1-8 this page
How do you justify 10 (y+5) = 10
Which number line represents all of the values of x for the equation x2 = 25? (A) <-l---l---l---l---l---l---l---l---l---l---l---l-> -25 -20 -15 -10 -5 0 5