Reverceakyrate
Reverceakyrate Reverceakyrate
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

david buys 6 pencils for £1.20. how much would 4 pencils cost?

Respuesta :

lupet9028
lupet9028 lupet9028
  • 22-09-2016
6÷1.20=0.20 0.20×4=0.80 four pencils cost 0.80
Answer Link

Otras preguntas

what does write two addition sentences where the sum is zero mean
Which sentence uses a prepositional phrase? A. Devan placed the milk inside the refrigerator. B. Devan slowly poured the milk. C. Devan spilled the milk all
Choose the propaganda style that best fits the statement below. glittering generalities name calling plain folks card stacking bandwagon patriotism testimonials
Around 1800 b.c China began to be ruled by a series of
which compromise allowed maine to be a state
Is the equation true or false? Explain how you made your decision. 2 to the 5th power minus 2 to the 2nd power = 2 to the 3rd power.
Rolling a number less than 4 on a number cube labeled 1 through 6
Um help! how do I do this?
Describe the events of the passover. What did people have to do for god to see that people had chosen him as god. CHRISTIAN STUDIES
Hamlet is seen as being indecisive throughout the first three acts of the play. Which of these lines from acts IV and V show that Hamlet is finally focusing on