michele7 michele7
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

Explain how the unit rate for earning $34 in 8 hours

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-09-2016
Explain how the unit rate for earning $34 in 8 hours
the unit rate would be $4.25 an hour because 34/8=4.25
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is false? Multiple Choice China has the largest share of world exports. As a percentage of GDP, U.S. exports are the highest a
help please!! and show all steps! ​
5. Why do you think a bill has to pass both houses of Congress to reach the President's desk?
Joe was tired of working for other people. He had an idea to start his own ice cream business and wanted to set it up where he alone would be responsible for th
What is the surface area of the net of this rectangular prism?
Select the correct mass for 3.01 x 1023 molecules H2OA. 9.01 gB. 18.02 gC. 36.00 g
What is the better buy: Grove fresh or sunshine
Total fixed costs are $60,000. Marketing data indicate that the company can sell up to 8000 units of the Bedford Lamp and up to 4000 units of the Lowell Lamp. M
how to draw the geometric mean in a right triangle
"I am going to try taking melatonin to get to sleep at night," Tamia said. "I read somewhere that since it is a chemical our bodies produce naturally, it's