alsherjvasquez21
alsherjvasquez21 alsherjvasquez21
  • 21-10-2020
  • Chemistry
contestada

marshmallow is costly, what type of food is marshmallow?
a.suspension b.solution c.colloid​

Respuesta :

kittycatte kittycatte
  • 21-10-2020

Answer:

b solution

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

you can spend at most $21 on fruit. Blueberries cost $4 per pound and strawberries cost $3 per pound . you need at least 3 pounds of fruit to make muffins
irene works in a bakery. She uses 250 milliliters of milk to make a loaf of bread. how many liters of milk will she need to make 15 loaves of bread?
Elvin Reads 3/7 of the pages in his books, he has 56 pages left to read. How many pages has he read already
Which microorganism is the leading cause of foodborne infection in the united states?
During a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. Each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ribbon, and
Sean's car used 8 gallons of gasoline to travel 340 miles. After a mechanic worked on the car, it used 7 gallons of gasoline to travel 350 miles. If the price o
What is six minus three and two fifths
To advance rightward from one cell to the next in a table, press the ____ key. answer a. enter b. tab c. backspace d. home
In an atomic model that includes a nucleus, negative charge is A. concentrated in the center of an atom. B. spread evenly throughout the nucleus. C.
44,22,20,10,8 what is the pattern