cutiepatato
cutiepatato cutiepatato
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Pleas help I am brainliesting

Pleas help I am brainliesting class=

Respuesta :

gregofthesteig
gregofthesteig gregofthesteig
  • 21-10-2020

Answer:

$2.22 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link
SLBad
SLBad SLBad
  • 21-10-2020

Answer:

You would have $2.22 left.

Step-by-step explanation:

6.96 - (0.79 * 6)

6.96 - 4.74

2.22

Answer Link

Otras preguntas

does anybody know the answer and how to solve???
What part of the flower becomes the flesh of the fruit? A. the petals B. the ovaries C. the cotyledons D. the endosperm
75 basketballs cost $1,143.75. Find the unit rate in price per basketball.​
plz help will award brainliest
Does animal hunt people or attack people?
A printing machine produces labels.Four percent of the labels produced are defective.Suppose 372 labels were defective. how many labels are not defective?
Can someone help me with this history hw?
HELP !! A group that moves from place to place without having a fixed settlement is __________. A. fluted B. nomadic C. stationary D. fraudulent
The image simulates the rubber-band model of the universe expansion. If X were Earth, how would a spectrum from galaxy A compare with that of galaxy B?
Which of the following fractions is 4/7 equivalent to ? 6/9 8/14 2/3 8/21