breeleyv
breeleyv breeleyv
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

i paid $15.00 for 6 gallons of gasoline.
what was the price PER gallon

Respuesta :

zoeyangelee
zoeyangelee zoeyangelee
  • 21-10-2020

Answer:

$2.5 (that is very expensive. Don't buy gas from there again)

Step-by-step explanation:

$15.00 divided by 6 = $2.5

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

How does radiation differ from convection? (104 points) a Radiation can move through empty space to transfer heat; convection cannot. b Radiation needs a medium
What do you think this quote is trying to say? (comment on the following quote ) “I looked at the three of them standing there and I felt that I was seeing the
What happens when an atom becomes to gain a -1 charge it will
What is the equation of the line that passes through the point (-4,1) and has a slope of -3/4
What is the number 39.90rounded off to one decimalPlace.​
Why do you believe that racism persists even amongst the most educated people?
State if the given functions are functions
what are some things you should do after you complete your action plan, but before you start carrying it out?​
What waterway ran through the Kingdom of Kush? the Red Sea the Nile River the Tigris River the Mediterranean Sea
ILL GIVE BRAINLIEST PLEASE ANSWER THIS FAST FAST FAST Drag each set of coordinates to the correct location on the table. Not all coordinates will be used. Point