theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

it takes omar four minutes to eat eight carrots sticks. how long does it take him to eat one ?
20 POINTS!!!!!!!! One-eighth of the whole population were colored slaves, not distributed generally over the Union, but localized in the southern part of it. Th
Zack's science teacher gave each student in his class 15.0 grams of an unknown substance to identify. Each student was required to verify the mass of their sub
Read the following quotes. Which one summarizes Herbert Hoover’s view of the Great Depression in 1933? “…the only thing we have to fear is fear itself.” “We are
If a total of 1,150 million kiloliters of water is renewed through the water cycle to the Sweetbriar River Basin in 2020, will there be a water shortage that ye
What is the difference between inbreeding and interbreeding?
If a clean install is performed on a hard drive with a previous install of windows and the drive is not re-formatted during the install, where will the files fr
Find the length of the hypotenuse of a right triangle if a = 9 and b = 12. A) 10.5 B) 15 C) 16.5 D) 21
Discuss three important achievements of the ancient Maya? Need help!!!
What is 3/4 divided by 1/3