ekanlinsou ekanlinsou
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 3.5 oz box of Raisenets costs 100 cents. How much is each oz (in cents)?

Respuesta :

madiecapelli madiecapelli
  • 22-10-2020
each oz is worth .035
Answer Link

Otras preguntas

Assume that 1100 births are randomly selected and 10 of the births are girls. use subjective judgment to describe the number of girls as significantly​ high
Line segment AB measures 18 units. What is d, the distance between tick marks on the number line? 1 unit 2 units 3 units 9 units
Simplify. (8 + 14m) + m 22m 23m 9 + 14m 8 + 15m
Why might hunter-gatherer societies be considered preferable to later Neolithic societies
In splunk, a(n) ____________ is a group of conceptually-related events that spans time.
When 2.5 centimeters of rain freezes what amount of snow does it make?
how do i solve this with cross multiply i forgot to say that in the previous problem
Write an equivalent fraction 2/4
Describe how the ad attempts to or succeeds in persuading the audience through its rhetorical devices and use of color, sound, and images. Who is the audience?
how do you handle disagreement