dddeeeddd dddeeeddd
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheri paid $6.50 for the bunch of grapes with the weight shown on the scale. What was the price per pound?

Respuesta :

NetoBeltran
NetoBeltran NetoBeltran
  • 22-10-2020

Answer:

put how many pouds were?

Step-by-step explanation:

it wasnt complete

Answer Link
lostbraincells
lostbraincells lostbraincells
  • 22-10-2020

Answer:

It would be $2.6 (or $2.60) per pound.

Step-by-step explanation:

You just needed to divide 6.50 by 2.5 and you would get your answer: $2.6

Answer Link

Otras preguntas

How can mixing recyclable and products that can biodegrade into compost help the environment?
PLEASE HELP I DON'T UNDERSTAND
7. You found that 1.50 ml of a liquid has mass of 2.750g. What is the density of the unknown liquid?
how did geography affect the british advance on Philadelphia.
Why is the high-pitched whistle better for the audience?
Samantha was scanning photos she was scanned 123 but still has 296 left to scan how many pictures did she star with define a variable and write an equation so
Make 7,5,6, and 3 equal 75
what are the coordinates Y = 6x +11 2y-4x=14
84 is 15% of what number
What is the most likely reason the revolt against Louis Philippe led to other revolts across Europe?