haroon786kamran haroon786kamran
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

a pack of 4 chocolate cost £1.20 what is the price per unit?​

Respuesta :

layahhh24 layahhh24
  • 22-10-2020
30 cents per chocolate
Answer Link

Otras preguntas

Draw 2 lines in a triangle. Make 2 triangles and 2 trapezoids.
Find the slope of the line that passes through each pair of points
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
Why are the irish famous for drinking?
what is the solution for this inequality -10x <40
How is 'hearing' a motif in the novel A Separate Peace by John Knowles?
How do amoebas obtain food?
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
Why is the kingdom Protista considered a catch all kingdom?
container is 5 meters wide ,6meters long and 3 meters in depth what is the capacity in quarts