Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 avocados cost $4 then how much would 9 cost?

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $4 and 50 cents,$4.50

Step-by-step explanation:I’m too lazy to explain but if 1 avocado is 50 cents then 9 avocados is $4.50

HOPE THIS HELPED!!

Answer Link

Otras preguntas

a piece of fabric for a quilt design is in the shape of a parallelogram. the bas is 5 inches and the height is 3.5 inches. what is the total area of the 25 para
Why Is The Declaration Of Independence Called The Cornerstone Of Democracy For Everyone In The World?
How did Hilter and the Nazis kill 6,000,000 Jews without anyone stopping them?
The scientific study of how living things are classified is called
An increase in which of the following areas created a decline in labor union membership? automobile manufacturing coal mining steelmaking service industry
which describes how probably war differs from a traditional war
how did Greek colonization encourage trade
What was the goal of the WSPU in Britain?
what is direct variation?
why is the planning of activities with the medical office important for the MAA