Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Determine the cost for 1, 3, and 4 ounces of gold.

Respuesta :

1150242
1150242 1150242
  • 22-10-2020

19, 85, and 182 i am cool YEE YEE BRAINLYEEST PLES

Answer Link

Otras preguntas

Chantal cut an apple into a equal slices. She ate 4 slices and had 4 slices left. Which equation models the problem?
Erosion occurs based on the movement of water, wind, or ice over a surface and typically moves on the downward-creep slope because of
Which invention has helped Georgians cope with the warm, humid climate? A) air conditioning B)automobiles C)the Internet D)television
according to ancient Egyptian beliefs what determines the course of a persons afterlife
The invention of the zero made mathematics A easier to spell B easier to write C hard to add D hard to write
An economic good that is shipped out of a country into another country is known as
Which plan for Reconstruction was made by Rebuplicans in Congress who did not approve of Lincoln's plan? a. 10 Percent Plan b. Reconstruction Acts c. Wade-Davis
How are a developed nation and an emerging nation different?
what number is midway between 2/3 and 1
Which of the following sentences contains a dangling modifier? a. Looking toward the south, a funnel cloud stirred up the dust. b. They saw a fence made of barb