4804223870 4804223870
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Determine the Unit Rate.

6 golf balls for $15

Respuesta :

Saltyguava1
Saltyguava1 Saltyguava1
  • 22-10-2020

Answer:

2.5

Step-by-step explanation:

15÷6=2.5!

Answer Link

Otras preguntas

Make 10 sentence (first word "There") Word bank: park, children, boys, girls, trees, enjoying
Please provide correct answers ! I will appreciate it.
A 2-gallon bucket of paint costs $62.08. What is the price per cup?
The steps in the heating of a metal seat in a park are listed below: Step 1: Heat travels from the sun to Earth Step 2: Heat travels through atmosphere to the t
I need help with this please
. . .Factor 2x2 + x - 1
Use the factors of the function and the y-intercept to find the standard form of the equation representing Jared’s function. Type the correct answer in the box.
Explain 2 ways that gravity can be limited
What is the answer to this question? a. 2/3 b. 21/39 c. 26/45 d. 27/29
PLEASE. HELP. OML. (50 POINTS + BRAINIEST) WRITE THE NAME OF THE BODY SYSTEM THAT NEST FITS THE DESCRIPTION!! 1.) Protects from water loss and outside environme