zozo217075 zozo217075
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you were to buy 5 pounds of grapes at $1.39 pound, a watermelon that cost 56.16 peaches that are 4 for $1 and 8 pounds of cherries that
are 52 pound. How much are you spending on all this fruit?

Respuesta :

kavarcak
kavarcak kavarcak
  • 23-10-2020

Answer:

$68.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

area of an equilateral triangle eith side length of 12
what former slave brought attention to the issue of slavery through writing and speeches
Kiosks and carts are ideal locations for 1. clothing outlets. 2. pop-up retailers. 3. hair salons. 4. manufacturing plants.
What do i do if I didn't get enough sleep? Also could you guys let me know any ideas to help me sleep?
can you please answer the question
How are proteins distinguished from each other?
Complete this sentence in Shakespeare times biting your thumb was
Pls. Help me answer #3.
What is the answer for y^2+17y+170
According to the Elizabethan definition of the term, which of the following is a tragedy? Lightning strikes and kills a young man. Loneliness and despair overw