ethangage1332 ethangage1332
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Shana bought 6.2 pounds of pecans and paid $56.00. About how much per pound did the pecans cost?
$5.00
$6.00
$8.00
$10.00

Respuesta :

Newbee123 Newbee123
  • 23-10-2020
The answer is 9

$56/6.2=$9.032
Answer Link
oliviab27
oliviab27 oliviab27
  • 29-10-2020

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the perimeter of a rectangle with length 15cm and width 4cm
Help me with graphing this please explain
WILL MARK THE BRAINIEST PLZ HELP NOW!!! LOTS OF POINTS Determine how many solutions there are and if there are solutions solve for angle B. a) a=9, b=11 and A=
MATH HELP PLS!! Which describes the graph of g(x)= -3x+5? F. A line with a slope of -3 and a y-intercept of -5. G. A line with a slope of -3 and a y-intercept o
Early on in the history of Christianity, christians were persecuted by Rome. What would be another word that you would use to describe the relationship between
This organelle is usually small and round in shape. It breaks down larger food molecules into smaller ones, digests waste, recycles old parts and breaks down a
Why should you include what the check is for on the check itself?
What is the value of f(7)? f:x ----> 3-xA. 7B. 3C. -3D. -4
Sam is framing a closet under a stairway. the stairway is 13 ft 5 in.​ long, and its angle of elevation is 34 degrees°. find the depth of the closet to the near
25) Choose the sentence in which coherence is best maintained. A) We stopped, because we could have kept going. B) We stopped, until we could have kept going. C