zgreen26
zgreen26 zgreen26
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 3-3\4 lb of candy cost $20.25 how much would 1 lb of candy be?

Respuesta :

thecoolpro1230
thecoolpro1230 thecoolpro1230
  • 23-10-2020

Answer: Si 3-3 \ 4 lb de dulces cuestan $ 20.25, ¿cuánto sería 1 lb de dulces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the purpose of the department of defence
would u capitalize any words in this sentence :|:my parakeets ,Bailey and Luna ,love to take baths
Identify the interjection in the sentence below. Yikes! I almost stepped on a snake in our backyard.
Which hormone is released when exercise increases
Solve for x. [tex] \frac{x}{2} [/tex] ≥−4 A. x≤−2 B. x≤−8 C. x≥−2 D. x≥−8
Select the direct object pronoun that best completes this sentence: Ana y Claudia __________ traen. (los manteles) nos lo las los
The outsiders- explain how jhonnys letter helps ponyboy see the gang situation more clearly
Which of the following best accounts for the Puritans’ failure to develop their “city on a hill”?
Choose the sentence that best describes how the popularity of Thomas Paine's Common Sense changed life in the colonies.
how do you solve 9+ (-3)=