clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

How many of the first 999 Fibonacci numbers are odd?
What Is The Purpose And Necessity Of Government?
Why was the issue of slavery in the United States so divisive?
Did Caligula really make his horse a consul?
what process accounts for species diversity? A) Mitosis B) Meiosis C) Predation D) Symbiosis
write 3/20 into a decimal
A right triangle has legs with lengths 9 cm and 40 cm. What is the length of the hypotenuse?
what is literal language
Hailey’s new puppy, Sparky, weighed 4 pounds at six weeks old. If the puppy gains 2.5 pounds each month, at how many months will Sparky weigh 14 pounds and is i
Factor the trinomial: -2x²-16x-24