kiwi6352
kiwi6352 kiwi6352
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need an answer pls!

I need an answer pls class=

Respuesta :

randomperson77
randomperson77 randomperson77
  • 24-10-2020

Answer:

$0.60

Step-by-step explanation:

Well, to find the cost of one cookie, we have to divide 9 by 15.

9/15=.6

.6 as cents is 60 cents.

Each cookie costs 60 cents.

Hope this helped you!! Have a wonderful day ^^

Answer Link
nvelez2008
nvelez2008 nvelez2008
  • 24-10-2020

Answer:

0.6 Cents per cookie

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by 15 you'll get 0.6 Cents.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

what is t(6) for function t (n) = 0.009n
The amount of time records must be kept in storage by a medical office is called
manganese reacts with sulfuric acid to form manganese sulfate and hydrogen. what are the products in this reaction Nitrogen Manganese and sulfuric acid Sulfuric
Which muscles are antagonists to the hamstrings? in complex movements, muscles commonly work in groups rather than individually. the hamstrings flex the knee. w
Which of the following graphs could be the graph of the function f(x)=-0.08x(x^2-11x+18)?
Which of these systems is responsible for removing waste? A. Endocrine system B.excretory system C.digestive system D. Lymphatic system
Reaction 1: c3h8(g)+5o2(g)→3co2(g)+4h2o(g), δh1=−2043 kj reaction 2: 6c3h8(g)+30o2(g)→18co2(g)+24h2o(g), δh2=?
Douglass says that mr. gore was "cruel, artful, and obdurate." what are the examples that douglass gives for each of these adjectives about mr. gore?
consider the equation -5x + 10x
Help me please!!!!хахахаха