SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

what will 0.16 be as a fraction?
How would I answer yo no respondo los correos electronicos hasta el fin del dia
Sharecropping didn't work for the farmer because sharecroppers were almost always in debt to the landowner.
Which of the following would represent a section of DNA with a palindromic sequence? Group of answer choices 5' GGA CTT 3' 5' CAT ATG 3' 5' TTT CCA 3'
Read the passage. When Moritz was a freshman, he joined the school’s drama club in an attempt to overcome his fear of public speaking. Over the course of the ne
Your mom's garden watering barrel had 12 gallons of water in it. While raining, it fills up with 5 gallons of water every hour.
NEED HELP PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Why was Odysseus spared when Zeus struck his ship with a thunder bolt? A.He as a very lucky that he did not fall overboa
The variance of an estimator measures; A. how close repeated values of the mean of the estimator are to each other. B. how close the mean of the estimator i
Which statement about themes is true?
What was Ellis Island? A. a place where immigrants were processed, most being sent back to their home countries B. a place where immigrants were processed and