loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

Which action will help you stretch?
Which sentence uses correct parallel structure? A. Throughout history, India has been a hub of civilization, it has been referenced frequently by far-removed
The concept of ma illustrates the importance of _____________ in many asian collectivistic cultures.
Which sentence includes a transition showing that the ideas in the sentence are similar to the ideas in the previous sentence? However, forests provide natural
How were the goals of empire building in 1900 different from those in 1600
If a johnny rocket's burgers has 11,500 burgers in inventory on hand and they sell 1,000 units a day, how many days of inventory do they have on hand?
help me this question . i don't know how to count .
One ingredient of a recipe is 3/8 cup of milk. What part of a cup is needed to make one-half of the recipe? Please show work
What do they call a person who hunts wildlife illegally?
what digit is in the ten thousands place 1.03098 which is the correct answer I know it's one of the zeros I believe which one is it will mark brainiest