tkilawe12 tkilawe12
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If one box containing 15 girl scout peanut butter patties costs $5.00, how much would each cookie cost?​

Respuesta :

trang0805
trang0805 trang0805
  • 21-11-2020

Answer:

1/3 of a dollar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the passive voice of "I went to a movie"
What are the functions of:Salivary Glands...Gallbladder...Liver...Pancreas..
what is a prepositional case?
Write the equation For a Line that intersects points(1,3) And (2,5) which one is a.y=x+2 B.y=2x+1. C.y=3x-3. D.Y=-x+3 For me is letter B.please help
Write the equation For a Line that intersects points(1,3) And (2,5) which one is a.y=x+2 B.y=2x+1. C.y=3x-3. D.Y=-x+3 For me is letter B.please help
how can I solve this square of binomial? (5d - 7d^2t)^2?
the one to one functions G and H are defined as followG={(-8,1),(1,5),(4,-5)(8,-9)}H(x)=3x+4find the following g^-1(1)=h^-1(x)=(h^-1oh)(-2)=
what is a prepositional case?
what is a closed-ended question?
How do I solve for x and state the restriction if (a-c)/(x-a)=m