edisonyagloa2006 edisonyagloa2006
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 2 songs on I-Tunes for $ 2.58, or 3 songs for $ 3.87. Write an equation to show the relationship between the number of songs, s, and the total cost, c.

Respuesta :

cjward1929
cjward1929 cjward1929
  • 21-11-2020

Answer:

for the first pack, 1 Itune song would be 1.29 and for the other pack, for one Itune song would be 1.29 also, the relationship between these problem is that they are the same price for 1 song. The total cost for 1 is $1.29 hope this helps, have a great day! ツ

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need the first question pls
Help please due tomorrow
Anneyonghaseyo, plss can anyone solve this it's urgent (+_+)15 points ​
hydrodistillation explain ????​
3850 times a 1.3% interest rate for 6 years
There are three compartments for luggage and each compartment has a capacity of 25 pieces of luggage. The first two compartments are full up and the last one co
Convert the heat of neutralization of acetic acid from -49,8 kj/mmol to calories per millimole and ROUND TO ONE DECIMAL PLACE (1 cal = 4.184 J) DO NOT INCLUDE U
Write the equation of the following parabolae in their canonical form and hence find their vertices, foci and directrix.1.[tex] {y}^{2} - 6y - 2x + 19 = 0[/tex
In 2013 the population of Indonesia was 200 million. The population was increasing by 2.3% per year. What will the population of Indonesia be in 2022.
What can you play with?(if you are a girl and it has to do something with DIY) Pls