celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

All of the following require breaking and forming chemical bonds except grilling a hamburger mixing vinegar and baking soda roasting a marshmallow bending a nai
The graph of the equation x2 + y2 + 8x − 10y − 40 = 0 is which of the following conic sections? ellipse hyperbola parabola circle
Which revolution led to increases in global tood production as a result of using genetically altered seeds and large amounts otchemical tertilizers and pesticid
When did the first Spanish first arrived at Tenochtitlan?
10. Susan wants to buy a paddle boat for $840. She will pay 20% down and pay the rest in six monthly installments. What will be the amount of each monthly payme
Which is the best example of the use of rhythm as a sound device? When I wished upon a star, the star winked back at me. A snail trail streamed across the s
calculate { x3dx. A. x2+C B. 3x2+C C.x4+C D. 4x4+C
Complainer in the business or workplace
How many hours would it take to get from Miami FL to New Hampshire?
Congress passed the ______ in an effort to supply the Allies with war materials during World War II. Lend-Lease Act Neutrality Acts Selective Training and Se