colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

Freshwater fish excrete nitrogenous wastes as _____. freshwater fish excrete nitrogenous wastes as _____. guano urea uric acid ammonia proteins
What is another name for representative democracy
Describe toothpaste and why it helps the teeth
Kai needs to solve the equation x2−6x−16=0 by completing the square. Which pair of steps is the most efficient way to begin?
In the south, the paternalist ethos: a. reflected the hierarchical society in which the planter took responsibility for the lives of those around him.
Kohlberg expanded on piaget's theory by developing a theory of stages of moral judgment. children of the early-school-age period (4 to 6) are most likely to be
What purpose did the ziggurat serve in each sumerian city-state?
The ratio of people who walk home from school to people who ride the bus home is 2 : 7 2 : 7 . The number of bus riders is how many times the number of walkers
Gary inherited a maine summer cabin on 10 acres from his grandmother. his grandparents originally purchased the property for $500 in 1950 and built the cabin at
Smoking a ham preserves the food by drawing water out of the cells through a process called