Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What were President Johnson's first official acts as president?
Which describes the advantage of asexual reproduction by a spore? A. lies dormant for an extended period of time B. must be moved by animals C. is heavier than
A paramecium reproduces by dividing into two daughter cells. Which statement is true of the daughter cells? They are genetically similar to the parent cell. The
Organize the following expressions from greatest to least by number of terms: (2 points) I. 6x2 II. 18x2 + 5ab − 6y III. 8a − 5 IV. 4x3 + 3x2 − x −
i dont know the answer to this 29.2 km = _____ dam
8lb x $3.50/lb what is the product?
what kind of government did articles of confederation create
What is one difference between Chinese schools and American schools, according to Maxine Hong Kingston?
Which measurement is greater. Six feet or two meters? Its not heard so...enjoy!!!
Who are the Titans? Why did they ancient Greeks believe the Titans lost power?