2giztfes4d 2giztfes4d
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

How do you do this please explain!

How do you do this please explain class=

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
Since 4 pastries is $10. Divide 10 by 4 to find out how much it cost per pastry.
10/4 = $2.5 per pastry

$2.5 * 9 pastries = cost
For 9 pastries, it cost $22.50

Plug it into the table :)
Answer Link

Otras preguntas

Help!!!!!!!!!!! Please!!!!!! Solve for x 9x+7=3x-5 Please explain how you got your answer!
Construct an equation for the expression: five more than eight times a number is 29. Show the solution to the equation and prove your solution to be true throug
Most messages are communicated through 55% _______. Question 15 options: Tone of voice Body Language Words Laughter
The skin has five layers of cells. true false
In order to better respond to international conflicts, the united states should significantly increase its military spending. True or False
What are the solutions of the equation? c2 - 10c = 0 A. 1, B. 0, –10 C. 0, D. 0, 10
Usually Ellis rides his bicycle 5 and 4/5 miles a day. Today he rode half his usual distance. How far did he ride? Write your answer as an improper fraction in
Find the slope of the line that passes through each pair of points. Use the formula below. Make sure to simplify. ONLY write your numerical answer in the box. m
Why have locks been created between the Great Lakes and the st.lawarenc river
How old was thomas jefferson when he wrote the declaration of independence?