anthonyt64
anthonyt64 anthonyt64
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

​Yesterday, Grace drove 40 1/2 miles she used 1 1/4 gallons of gasoline. What is the unit rate for miles per​ gallon?

Respuesta :

EFJUEFNE EFJUEFNE
  • 24-11-2020

`Answer:x=32.4 miles per gallon

Step-by-step explanation:

Answer Link
tummtumm05 tummtumm05
  • 24-11-2020
32.4 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

What's the conflict in the nest by violet sorzano
The Earth's systems are all independent which means that
Micah and Crystal purchase two movie tickets. Tickets costs $8.50 each, drinks cost $3.50 each, and boxes of candy cost $3.00 each. use an algebraic expression
what is somethingabout hitler
seventy five thousandths to .75
what is the next number 1 1 2 4 3 9 4
Ganesh is stacking boxes in a storage room there are 12 boxes in all if each box weighs 9.6 pounds how much do the boxes weigh altogether
i need help with this function h(x)=4x-2; find h(x+2)
Someone help me please!
one third of a number is 12 less than the number itself?