maddyqueenpettway
maddyqueenpettway maddyqueenpettway
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 3 pints or raspberries for 12.00 how many pints do you get per dollar

Respuesta :

h8vnzjfy6q
h8vnzjfy6q h8vnzjfy6q
  • 24-11-2020
you get 1/4 a pint for 1 dollar. Because each pint is 4$,
Answer Link

Otras preguntas

Menlo company distributes a single product. the company’s sales and expenses for last month follow: total per unit sales $ 450,000 $ 30 variable expenses 180,00
To determine an authors purpose in a text, readers must
Round to the tenths place 456.087
Round to the tenths place 456.087
Evaluate 3! + 4!. 1)30 2)144 3)5,040
Which of the following is an example of a solution? A. flour and water B. sand and water C. salt and water
A company has outstanding accounts payable of $30,000 and a short-term construction loan in the amount of $100,000 at year end. the loan was refinanced through
in Google The ability to complete math equations, convert measurements, set timers and define words are all done from directly within the ____________.
What is the best conclusion that can be drawn from this graph? Germany was stepping up its efforts to stop goods from reaching the Allies. Germany’s U-boat att
Find the common factor of all of the terms of the polynomial below. 14x2 – 12x