madison689973 madison689973
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

jason buys 2 baseball bats for $300 what is the unit rate per bat

Respuesta :

Eliasros1
Eliasros1 Eliasros1
  • 24-11-2020

Answer:

300/2= $150

Hope this is what you are looking for!

Answer Link

Otras preguntas

Cuál es número primo más pequeño entre 3,1,2,4
PLEASE help me with this problem and explain the steps you used.
Element with atomic number 31
Define p ~ q by the equation p ~ q = p^2q^3-3q. Then 2 ~ 3=
If y= 3*-2 2 what is y
Perpendicular lines intersect to form four right angles. A) Always B) Sometimes C) Never
If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?
If a company developed a way to modify a person’s DNA to guarantee certain attributes in offspring, should that company be forced to make their technology avail
in adventures of huckleberry finn what was e.w kemble hired to do
which fraction is less than 1/2