sagala
sagala sagala
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

blueberries cost $4.00 per pound
how many pounds of blueberries can you buy for $1.00

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 24-11-2020
1/4 = 0.25 pounds for $1.00
Answer Link
brittniedlg brittniedlg
  • 24-11-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4.00 divided by 1.00 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Energy can be changefrom one formto another.Changes. In the form of energy are called energy conversions identify which best describes the energy used to plun
Find the gcf of -10c^2d and 15cd^2
Albert knows that blood is composed of white blood cells, red blood cells, and plasma. Each of these three components has different densities. Using this knowle
Write the first 10 terms of a sequence who’s first term is -10 and who is common difference is -2
What is 0.5, 3/16,0.75,5/48 from least to greatest plz tell me
David has an after-school job at an animal shelter he notices that at one meal for dogs can eat three cans of food
what does the arrow mean in the food chain?
What sea borders Russia, Poland, and Latvia
what happened at Trenton and Princeton
it is important that trash is taken out to the dumpster