youngb3ast182 youngb3ast182
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

GUYS PLZ HELP MATH CLASS THIS QUESTION IS WORTH 15 #)

GUYS PLZ HELP MATH CLASS THIS QUESTION IS WORTH 15 class=

Respuesta :

laurenwatkins2017
laurenwatkins2017 laurenwatkins2017
  • 24-11-2020
The answer is B, 75!
Answer Link
Karangamer
Karangamer Karangamer
  • 24-11-2020

Answer:

option b is the correct answer

225 feet for 3 minutes

for 1 minute, 225/3

=75

Answer Link

Otras preguntas

Containers of yogurt are on sale at 12 for $8.00. Use a ratio table to find the cost of 18containers of yogurt.
anna can buy 3 sweatshirts for a total of $45.how much would it cost if she were to buy 5 sweatshirts at same price?
why is the judicial independence so important under our system of government?
Kim is an athlete weighs more than her sister who is the owner of the same height what could be the reason
what is the slope of the line passing through the point 2,5and 0 negative 4
Which equations represent precipitation reactions? Na2S + FeBr2 → 2NaBr + FeS MgSO4 + CaCl2 → MgCl2 + CaSO4 LiOH + NH4I → LiI + NH4OH 2NaCl + K2S → Na2S + 2KCl
Which of the following sentences is written in the conditional past real mood and tense? When I had homework, I would study at the library. When I had homework,
Events A and B are independent. The probability of A occurring is . The probability of B occurring is . What is P(A and B)? Mark this and return
What does X equal? I’m
You earn $20 per hour doing landscape work. Your total earnings depend on the amount of hours you spend landscaping.