Murrengarden08
Murrengarden08 Murrengarden08
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

£3 will buy 5 meals for one person.

(a) work out the cost of one meals
give an answer in pence

I will mark brainest for the working out pls and it has to be the correct answer and working out.
I need a answer asap (as soon as possible)​

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 25-11-2020
3/5 = $0.60 a meal for one person
Answer Link

Otras preguntas

!!PLEASE HELP ME I CANT MISS ANYMORE!! Which are included in a country's Human Development Index (HDI)? Check all that apply. A. Literacy rates B. Standard of
Mention the main drawback of James Mill's periodization​
3. Fill in the blank:In the 1960s, young ___________ people adopted the Blues as their own.
Martha kicks a soccer ball
Please help! I'll mark it as brainliest
Solve for x. x³ = 1000
The Snake river runs through the state of Idaho. It also runs through the city of Idaho Falls, Idaho. I saw another river once. Many people enjoy the river for
Find the missing exponent: p^2 ∙ p^3 ∙p^? = p^9
For what values of a is the value of the binomial 2a-1 smaller than the value of the binomial 7-1.2a
3. What did he need to know about the parent plants before using them? George mental