nordisola224
nordisola224 nordisola224
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 10 APPLES for $12.00. How much will it cost to buy 6 APPLES?

Respuesta :

JiminandTaemybias
JiminandTaemybias JiminandTaemybias
  • 25-11-2020

Answer: $7.20

Step-by-step explanation: Let me know if I'm wrong!

Answer Link
tristanparker24
tristanparker24 tristanparker24
  • 25-11-2020

Answer:

7.20$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is a better deal on a $7.99 item: 50% off or buy one, get one at half price? Your answer must include your math calculations.
During the revision process, which type of wording should a writer delete in a narrative essay? descriptive details sensory details specific language vague lan
Shirley is going to have the exterior of her home painted. Tim's painting charges $250 plus $14 per hour. Colorful paints charge $22 per hour. How many hours wo
Which of the following attributes of a website indicates a more reliable source for information? A. Site ends in ".edu" B. Site contains spelling/grammar
Select the postulate of equality or inequality that is illustrated. 3 + 2 5 and 3 + 2 = 5 are not both true.
Which of the following is a scientific species designation? human Homo sapien Homo sapien
What is the proper citation for a video source?
Please select the best answer and click "submit." Read the first stanza of Ezra Pound's poem "The Garden" below: Like a skein of loose silk blown against a wa
A headline in a local paper reads, "New Product Aims to Attract Teen Girls". Which economic question does this headline answer?
_____ is the transfer of energy in the form of rays or waves.