shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 6 items for $25.60. About how much did you spend?
$125
$145
$75
$150

Respuesta :

dolo423af
dolo423af dolo423af
  • 25-11-2020
The answer is 150 because 6 times 25.60 equals 153.6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer: About $150.

Explanation: Each item cost $25.60, so I multiplied it into six, equalling about $150.

Answer Link

Otras preguntas

Which graph represents the function f(x) = 1/3|x|?
Which suggestion will help a speaker deliver a successful presentation? Use long words to appear more intelligent. Speak quickly to include all the details abou
421 divide by 27 with remadire help
A projectile is shot on level ground with a horizontal velocity of 17 m/s and a vertical velocity of 34 m/s. -Find the time the projectile is in the air. The ac
Have you ever created something you were proud of? If so, what?
find (x+55)° find (3x-5)° find x
Can someone PLEASE help me with this question. I'll mark Brainliest. Please seriously help.​
draw perpendicular lines based on the info in the image.
What is the coefficient of 5(-t) HELPPP
Solve and graph x - 2 > -5 and x - 2 < 4 on a number line