javinbarrera24 javinbarrera24
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Five boxes of crackers cost $9. At this, how much do 20 boxes cost?

Respuesta :

leahleff leahleff
  • 21-12-2020
20 boxes would cost $45 at this rate
Answer Link
Angel8tor Angel8tor
  • 21-12-2020

Answer:

36$

Step-by-step explanation:

5x4=20   4x9=36  there for it's 36$

Answer Link

Otras preguntas

Pedro and his brother are both given a glass of punch at a birthday party. pedro's punch is in a short and wide glass while his brother's punch is in a tall and
How do I do this because I don't understand how to do the ratio
The greek dialects that existed before philip of macedonia conquered greece were: _____.
John has a job parking cars. He earns a fixed weekly salary of $225 plus a fee of $5 for each car he parks. His potential earnings for a week are shown in the g
The choices are 40, 120, and 100. Can someone please help?
what is the area of a square picture with 16 inch sides
Joan can make and bottle 8 smoothies an hour. if she works with a friend they can make and bottle 18 smoothies an hour. what is the marginal product of labor? (
Bifactionalism, in the context of Texas politics, refers to:
Pleaseeeeee helpppppp
help me please!! worth 12 points