zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which is the iterative rule for the sequence 3, 8, 13, 18, 23, . . . . ? A) an= -2+3n B) an= -2-5n C) an=-2+5n D) an=2+5n PLEASE EXPLAIN IF YOU CAN ID APPRECIA
Plz help !!! The graph shows the system y=-x+2 and y=-x^2+x+1
I need to know what 3 to the power of 8×3 to the power of 4÷3 to the power of 2×3 to the power of eight
Children from China’s many different ethnic groups are taught to read and write in _____. the main dialect of their region the dialect they speak at home Mandar
What is a theoretical and Experimental Probability?
Can someone help me find the way to get this answer??
Which of the following about nutrients is correct? A) food cooked in animal fat is a healthier choice than food cooked in olive oil B) simple carbohydrates re
Is M.A.D the best defense against a nuclear capable rival? What are some good and bad things from this strategy
what is an important principal of the US Constitution?A, separation of powers B, No real executive leaderC, Dominant executive powersD, A parliamentary system​
Find the area of the composite figure.