bjaskal978 bjaskal978
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 pairs of jeans for $35.95 each and get a fourth pair for free. What is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

gabrielafernandez06 gabrielafernandez06
  • 21-12-2020
$107.85 should be the answer
Answer Link
cobrakai1972istyping
cobrakai1972istyping cobrakai1972istyping
  • 21-12-2020

Answer:

26.96

Step-by-step explanation:

107.85/4=26.9625 and round it you get 29.96 i believe

Answer Link

Otras preguntas

First, try waiting a good few minutes in case the computer is just taking a long time to load data. Walk away, get a snack, and then come back. If it’s still f
99pts I need help please. The Twenty-Sixth Amendment to the U.S. Constitution prevents states from the setting the minimum voting age for all elections in the U
What does Friar Laurence tell us about opposites that exist within one organism?
Help me pls I’m stuck
What is the median of 23 2 5 14 25 36 27 42 12 8 7 23 29 28 11 20 31 8 36
12 Times 15 My calculator said it was 160
To divide by a fraction, you can multiply by its inverse. Complete the statements below to explain why this method works. Plz help me fill in the drop down men
what philosophical ideas from the enlightenment are evident in components of government and law today?
President was the last president to have been a Civil War veteran.
a story ending with I wish I had listened to my parents​