isaileen1213 isaileen1213
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

If twelve juice boxes cost $4.20, how much would fifteen juice boxes cost?

Respuesta :

lidiyaassaye97
lidiyaassaye97 lidiyaassaye97
  • 21-12-2020

Answer:

12=$4.20

15=x$ crisscross

12*(x$)/15*$4.20

= 15*4.2/12=x

x=5.25$

Answer Link
nanafiker22
nanafiker22 nanafiker22
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

12=4.20

15=x

x=15*4.20/12

x=63/12

x=5.25

Answer Link

Otras preguntas

Desert, tundra, grassland, and chaparral are examples of __________ found in North America. A. river systems B. industries C. ecosystems D. plateaus and basins
The situation that is best modeled by a discrete graph is
Which southeast asian country is landlocked
When Egypt was defeated by Israel in 1973 president Sadat decided to
On this number line, zero represents sea level. Plot the following points based on the description provided.
Based on the scenario below, select the statement that accurately finishes the sentence. Stacey has recently had a car accident and has lost her sense of taste
The residue of coal decomposition that is used in the manufacture of steel is called: 1. coal gas 2. coke 3. coal tar
what are common characteristics of a Shakespearean comedy?
what is the similarity between numbers 85,17,19,4and2
After the united nations determined in 2005 that the conflict in darfur was not genocide what action did the un take