Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question asap ​

can u pls help me with this question asap class=

Respuesta :

squarejail166 squarejail166
  • 22-12-2020

Answer:

$13.50

Step-by-step explanation:

5 bags is 22.50 so 22.50/5 = 4.50 for 1 bag. Multiply that by 3 for 3 bags and get $13.50

Answer Link

Otras preguntas

Blue Ace Autos Inc. and Ferdova Autos Inc. are two competing automobile companies. While Blue Ace Autos' Cost of goods sold/Revenue is 63.4 percent, the Cost of
HURRY MARKING BRAINLEST Jane and Eric are helping their teacher buy supplies for a research project. Every student will get a bag with 2 pencils and 30 index
You are using a tuning fork of frequency 320 Hz. For one particular water level, you hear a loud sound when the fork is struck and positioned just above the ope
Stewart Corporation manufactures solar powered calculators. The company can manufacture 1,120,000 calculators a year at a variable cost of $2,352,000 and a fixe
one ninth is what​ percent?
WILL MARK BRAINLIEST!!! Which of these is not a task of a victim advocate? providing references helping with paperwork offering emotional support representing t
Will give The BRAINLIEST
does an enzyme catalyze a large number of different reactions
QUESTION 4 On November 10 of the current year, Flores Mills provides services to a customer for $8,000 with credit terms 2/10, n/30. The customer made the corre
4. An impatient student does not wait for all the iodine to react. Subsequently, the remaining iodine sublimes away during the product isolation step. Will the