ivoreecepda0821
ivoreecepda0821
24-12-2020
Mathematics
contestada
helpmepleasethankyou:)
Respuesta :
maddy837
maddy837
24-12-2020
Answer:
4 6-packs would cost $14.40
8 6-packs would cost $28.80
1 juice would cost $0.60
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
hello so i was thinking why is the sky blue?
Solve for x. -(12x-6)=12x+6
please help me fast Find the mean of 10, 44, 54, 55, 65, 65, 66 with the 1. mean with outlier 2. mean without outlier Find the median of 10, 44, 54, 55, 65
An aircraft is flying at a speed of 255 knots.How fast it is in meter per second
A central problem with relativism is a. that many feel that it only works in theory. b. that it is very complicated. c. that it represents unattainable goals. d
A map has a scale of 2cm to 5km. How long is a path that measure 0.8 on the map?
Please help with this problem
Choose the correct simplification of the expression (x^2y)^2 . HELLPPPP
¿Nos conseguiste las revistas? Sí, __ conseguí. ¿Le trajiste los refrescos a Roberto? Sí, ___ traje. ¿Le compraste la comida a Elena? Sí, ___ compré. ¿
Need help! 10 points! Use addition to solve the linear system of equations. Include all of your work in your final answer. x - y = 4 x + 2y = 4