cam8358 cam8358
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

3 people wanted to go in together to buy one ounce of gold in 1980 for $615.00. How much would it cost each person? ​

Respuesta :

zyzynoiz
zyzynoiz zyzynoiz
  • 24-12-2020

Answer:

$205.00

Step-by-step explanation:

$615÷3 =205

205 × 3= 205

like and give brainly please

Answer Link

Otras preguntas

Please help this is do tomorrow
Algebra 1b radical expressions & data analysis 1. Simplify 2/√5 A. 2/√5 B. √10 C. √10/5 D. 2√10/5 *** My answer 2. Simplify -11√112 A. -44√7 B. -176
What was the overall goal of labor unions during the late 1800s and early 1900s?
Explain aboriginal culture and what it is.
the ____ was not a direct result of the industrial revolution
What is the distance between points E and G? A. 11.2 units B. 12.0 units C. 14.3 units D. 17.0 units
Which sentence does not describe how Anne changes during her last year at home? A. She talks less. B. She spends much less time with Diana. C. She use
there are five students in the lunch line. May is 48 inches tall, Ann is 45 inches tall ,Con is 42 inches tall ,Bell is 52 inches tall, Emma is 44 inches tall.
How many years ago did wegener believe that the continents originally broke apart?
Harriet developed somnolency in which she _____. had seizures had amnesia fell asleep