Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following characteristics do the economies of the United Kingdom, Germany, and Russia have in common?
Sun warms the earth by Blank Space __________. Question 2 options: convection conduction electromagnetism radiation
What is the first step in describing what figure results when given plane intersects a given three-dimensional figure?
Read the opening lines of "Fame is a Fickle Food," by Emily Dickinson. Answer the question that follows: Fame is a fickle food Upon a shifting plate The first l
2. Write a short paragraph that discusses how the culture of Rome and how it reflected life and values in the Roman Empire. HURRY I NEED A PARAGRAPH
When dynamite explodes, it releases a large amount of light and heat. This is an example of slow combustion rapid combustion an exothermic reaction an endotherm
Multiple Choice 1. When driving in bad weather, to reduce the possibility of hydroplaning: a. Drive the speed limit b. Reduce your speed appropriately c. Turn o
What economic reasons could you give people in the rain forest for preserving the ecosystem
how would i show my work to this?
Cognitive psychologists make which of the following assertions? A. Behaviorists cannot adequately explain conditioning without using cognition. B. Behaviorist