ramirez122 ramirez122
  • 23-10-2016
  • Mathematics
contestada

to the nearest cent , what is the unit price of the 16-ounce milkshake

to the nearest cent what is the unit price of the 16ounce milkshake class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2016
The answer would be $1.92 because .99 divided by 8 is .12 and .12 multiplied by 16 is 1.92.  
Answer Link

Otras preguntas

Sofia's family took a road trip to Mount Rushmore. Sofia slept through the last 65% of the trip. If the total length of the trip was 840 miles, how many miles h
Which is one reason why this expression is equal to 0 0 ? Math item stem image CLEAR CHECK The same number appears in the numerator and denominator. The sum of
There were 6 biscuits in each box. how many biscuits are there in 7 boxes?
What should stephan do to improve his study environment? select five options. remove distracting technology have easy access to his study resources ask his pare
A dark outline of a house with one pure black tone is an example of chiaroscuro. A. True B. False PLEASE HELP!!!
direction of the sum of the two vectors
Luke bought one hundred thirty two calla lilies for vases to put on tables for a wedding. He needs to divide the lilies among twelve tables. How many calla lili
9. JKLM is a rhombus with diagonals JL and KM intersecting at N. JL = 18 cm and KL = 15 cm Find MK.
PLEASE HELP ASAP I WILL MARK BRAINLIEST
How does the Germans be bad